Těhotenská masáž

Žena prochází v životě mnoha změnami. Jedním krásným obdobím je těhotenství. Jeden z největších zázraků i radosti v našich životech. V této chvíli si žena uvědomuje svou potřebnost pro svět.

Aby mohlo to malé nové stvoření (malý Buddha) přijít na tento svět, stává se žena po dobu 9 měsíců jeho ochranitelkou a živitelkou, na které je 100% závislý.

V tomto období se v ženě odehrává mnoho změn, jak tělesných, tak i psychických. Emoce jsou jako vlny na moři, její tělo se doslova transformuje. Žena potřebuje mnoho podpory od partnera, rodiny i okolí, aby tyto změny, viditelné i skryté za zraky, zvládla. Vše je přirozené. Nastávající maminka vydává mnoho fyzické i psychické energie.

Tyto velké a krásné změny mohou s sebou nést větší či menší obtíže. Bolesti fyzické - zad, hlavy, šíje, kloubů, otoky nohou, či bolesti psychické – střídavé emoce, možné strachy, snížená sebedůvěra.

Užij si své těhotenství

Velkou úlevou v období těhotenství jsou právě těhotenské masáže. Díky jemnosti a přirozenosti, jenž je založená na lidském doteku mohou pomoci pohybovému i lymfatickému systému a psychické vyrovnanosti. 
Pravidelná těhotenská masáž pomáhá nastávající mamince celkově harmonizovat její organismus; fyzický stav i psychickou pohodu.  Maminčina pohoda má velký vliv na prenatální vývoj „malého Buddhy“.

Konkrétně pomáhá :

♥ odstranit bolesti zad, beder, šíje, hlavy
♥ od pocitu těžkých nohou
♥ zmírňuje otoky nohou

♥ uvolnit psychiku, stres, únavu
♥ v podpoře sebedůvěry
♥ přináší pocity péče a pozornosti

Klikněte na otázku, otevře se odpověď.

Jak masáž probíhá?

Masáž se přizpůsobuje nastávající mamince. Bere se ohled na bříško. Maximální pohodlí „obou“ je prioritou. Masíruje se na boku v leže (záda, šíje, nohy), kdy je okolo maminky mnoho polštářů na vypodložení bříška, nohou i hlavy, deky pro dostatek tepla a bezpečí jsou samozřejmostí. Jestliže otékají nohy, masáž může probíhat v leže na boku, nebo v sedě. Všechny hmaty jsou pomalé a jemné (přesto účinné), vyhýbáme se oblastem, které se v těhotenství nesmí masírovat (určité místa na chodidle, dlaně, kotníky) tím je masáž bezpečná. Jestliže si nejste jistá, zda na masáž jít, pak se poraďte se svým lékařem. V leže na zádech, kdy jsou nohy, bedra a hlava vypodloženy se jemně masíruje bříško (uvolnění napětí kůže, střev), hruď (lehké dýchání), šíje (uvolnění stresu), obličej + hlava (uvolnění psychiky, hýčkání) a ruce (uvolnění napětí, zjemnění tvých doteků).

Používaný tlak při masáži

Každý masér, terapeut, by měl vědět, že v období těhotenství se nesmí používat velký tlak, jako je tomu u sportovní masáže. Tělo ženy je v jiném rozpoložení, v některých místech velmi uvolněné (např. bedra) a psychika kolísavá. Tlak doteku u těhotenské masáže je v oblasti zad a beder jemný. U nohou a šíje může být přítlak trochu větší. Vždy je potřeba brát zřetel na zdravotní stav a to, že není jen jedna osoba na masáži, ale dvě – žena a miminko. I když některé nastávající maminky, by chtěly přitlačit na bedra a masírovat celá chodidla, přesto jim terapeut musí vysvětlit, proč se to nesmí. Ze své praxe vím, že ne vždy je potřeba velké síly k uvolnění bolesti. Méně znamená více.

Kdy se nedoporučuje?

----v prvním trimestru (1 – 12 týden), je to období nejvyšší opatrnosti. Potřebujete-li si odpočinout či uklidnit, pak se mohou masírovat pouze ruce, trapézy, hlava, tvář. ----U rizikového těhotenství a jiných gynekologických problémech ----Vysoký tlak, kožní problémy ---Máte-li jakékoli pochybnosti, pak se poraďte se svým gynekologem.

Ještě než se objednáš

  • Milá nastávající maminko, nikdy nezapomeň, že nejsi sama, vždy ber ohled na své miminko, které nosíš pod srdcem.
  • Pokud ti masér, terapeut není příjemný, nebo jeho doteky, pak odejdi z masáže. Nebuď tam jen proto, že jsi se objednala a chceš se zachovat slušně. Máš právo masáž odmítnout.
  • Když se v den masáže nebudeš cítit dobře, pak raději zavolej a masáž zruš, navrhni jiný termín. Ber ohledy na sebe, svůj stav a miminko.
  • Pokud cítíš, že chceš masáž ukončit dříve, řekni. 
  • U masáže si řekni o své potřeby. Potřebuji více vypodložit bříško, nohy, hlavu, změnit polohu, ještě více zjemnit doteky, potřebuji napít, jít se vyčůrat, chce se mi plakat, plakej, potřebuji si prdnout, tak si prdni, je to v pořádku. Cítíš, že už chceš masáž ukončit, řekni to.

Všechno, co potřebuješ a jak se cítíš řekni, za nic se nestyď. Byla jsem těhotná, tak to znám.
Tvé rozpoložení a emoce vnímá tvé miminko.

Odměna

Jednotlivec/ 20 minut To, co je akutní, pro úlevu či jen pohlazení. 200 Kč
Jednotlivec/ 30 -45 minut Masáž dle potřeby: např.záda, šíje, nohy, trepézy, tvář 300 - 400 Kč
Jednotlivec/ 60 minut Pokud vydržíte, tak masáž zad, nohou, šíje, ruce. 600 Kč

Poptávkový formulář

Rychlejší domluva je telefonem: 739 564 720, neboť na emailu nejsem stále. 
Poptávkový formulář slouží výhradně k vyřízení konkrétního požadavku.
Vaše kontaktní údaje nebudou nikde evidovány ani jinak zpracovávány.

Ve formuláři jsou otázky na které potřebuji znát odpovědi. Milá maminko, prosím o odpovědi. Děkuji.