Kraniosakrální terapie

Masáží Vás provede Adriána Kučková. Praxe 13 let. Viz dole.

Tělo je úžasným komplexem buněk a moudrostí, je schopno se léčit samo. Ruce praktikanta se propojují s tímto systémem a pomáhají mu najít vnitřní rovnováhu a „ztracené“ samoléčící schopnosti.
Kraniosakrální systém má velký vliv na fyzický i psychický stav člověka. Pokud je systém uvolněn, pak se cítíte dobře. Jestliže je zablokován, pak mohou přicházet nemoci, bolesti a špatná psychika.

Anatomicky kraniosakrální systém je tvořen mozkem a míchou, které jsou chráněny mozkomíšními plenami (meningy). V mozku se tvoří mozkomíšní mok (tekutina), který chrání, vyživuje a detoxikuje mozek a míchu.

Uvolnění kraniosakrálního systému, je jemnou metodou, která se provádí v oblečení.

Když to řeknu zjednodušeně, já (praktikant) naváži kontakt s vaším tělem skrze jemné doteky. Vy budete vnímat své tělo a pocity, které přichází. Společně necháme tělu přirozenou tendenci vrátit se do rovnováhy.

Ty, tvé tělo, já a kraniosakrální systém pomůžeme celému organismu k uzdravení.
V plné přítomnosti vcházíme do buněčné paměti a pomáháme nastartovat přirozený chod těla. Při pravidelném docházení, jednou za 3 týdny, na kraniosakrální terapii, pocítíte že začínáte využívat svou „mozkovnu“ efektivněji a tím i vše, co k ní přináleží.

Odměna

1. návštěva / 90 minut První návštěva trvá 90 minut. Vyšetření těla a první uvolnění kraniosakrálního systému.. 850 Kč
Druhá a další/ 60 - 90 minut Uvolnění kraniosakrálního systému. 600 - 850 Kč

Poptávkový formulář

Rychlejší domluva je telefonem: 739 564 720, neboť na emailu nejsem stále. 
Poptávkový formulář slouží výhradně k vyřízení konkrétního požadavku.
Vaše kontaktní údaje nebudou nikde evidovány ani jinak zpracovávány.

Reakce na kraniosakrální terapii

Čekala jsem nějakou masáž, ne jen dávání rukou na části těla. jenže musím říci, úžasné. Cítila jsem takový příval energie, jako nikdy předtím. Uvolňovalo se mi celé tělo, každá buňka. Odcházela jsem velmi spokojená, uvolněná a v dobré náladě. Toto rozpoložení mi vydrželo ještě 3 týdny a pak jsem si šla znovu pro tu blaženou energii. Díky za to, že mám kam jít když potřebuji.

Elena

Za mě také super. Při terapii, jsem se cítila velmi dobře a pokud bych sama nevyzkoušela, tak bych nevěřila, co všechno dokáže. Doma jsem pociťovala, jak se mi sama rovná hlava a kosti v zádech. Pěkně jsem si pročistila střeva, ale na to mě Adri připravila. Mohu doporučit, pokud bolesti přetrvávají a vy ani jiné nevíte kudy kam.

Jitka

Witam wszystkich Rok temu uderzył mnie niewielki udar i jedna część mojej twarzy opadła, moja lewa strona opadła. Zacząłem odwiedzać panią Adrianę i po roku wiele się zmieniło. Twarz i warga znów były w dobrym nastroju. Dziękuję bardzo, ponieważ opadająca twarz nie jest niczym miłym, ale to już koniec.

Patrik, Polsko

Odpovědi na vaše otázky.

Kraniosakrální terapie nenahrazuje klasickou lékařskou diagnostiku a léčbu.

Co se odehrává a není vidět

Tělo je ve stálém pohybu i když ležíte. Vitální dynamické síly, (které nevidíte pouhým okem), jenž nás utvářely, utvářejí a vracejí nás ke zdraví, pohybují každou buňkou v našem těle. Vnímavé ruce praktikanta tuto sílu „vidí“ jako plynulé jemné rytmy. Každá část těla má svůj rytmus, ten navazuje na druhý, druhý na třetí a krásně jsou vzájemně rytmy propojeny. (Obdivuhodná dokonalost). Tyto rytmy pohybují kostmi, tkáněmi, tekutinami, celým tělem. Jsou velmi pomalé, pomalejší než dech.

Jak terapie pomáhá

Kraniosakrální terapie působí na mnoha úrovních - tělesných, psychických, neurologických i hormonálních problémů a dysfunkcí. Nezabývá se symptomy, ale přináší rovnováhu do celého těla. „Oslovením“ těla jako celku, se často řeší problém na více úrovních, rozpouští se příčina a odcházejí symptomy. Respektujeme způsob i čas, jenž tělo potřebuje k odstranění toho, co jej zatěžuje a tíží. Vše má svůj čas, to platí i zde. Změny proběhnou, až když jsou v těle podmínky pro změnu a pro udržení přirozenější rovnováhy. Nebojte, po každé návštěvě pocítíte nějakou změnu. U vážnějších problémů a dlouhodobých nepřirozených stavech je vše pomalejší. To je třeba si uvědomit, i když zázraky se dějí.

Proč Kraniosakrální terapie?

Pracuje a uvolňuje kraniosakrální systém (mozek, míchu), což je podle mne takovým základem těla. Jiný přístup k tělu. Kde nic nepomáhá, může pomoci tato terapie. Nebudu tvrdit, že je zázrakem, ale vím, že velmi pomáhá. Dá se kombinovat s jakoukoli jinou terapií, masáží… Je známá již od 19 století. Dává nám samotným odpovědi na „Proč?“, je velmi uklidňující a nastartovává samoléčicí účinky.

Co mohu očekávat?

Postupné zlepšování stavu, úlevu od bolestí, pochopení a náhled na to, proč vás daná nemoc trápí. Pocit uvolnění, úlevu a nakonec silný pocit, že berete život a zdraví do svých vlastních rukou.

Jak Kraniosakrální terapie probíhá?

Ošetření probíhá vleže na pohodlném lehátku, v oblečení, kdy můžete relaxovat.

Mám léky, mohu je brát?

Ano. Tak jak vám lékař předepsal, tak léky užívejte. Uvolnění kraniosakrálního systému nenahrazuje lékařskou péči!

Je Kraniosakrální terapie hrazena pojišťovnou?

V naší zemi zatím ne. Dle úžasných účinků v jiných zemích hrazena už je. U nás je zatím tato terapie poměrně nová, cca 20 let.

Kdy terapie pomáhá

♣ posílení imunity, ♣ pooperační a poúrazové stavy,♣ rekonvalescence, bolesti hlavy, páteře, kloubů, ♣ chronická únava, ♣ stavy po borelióze, ♣ léčba neplodnosti, ♣ zácpa, ♣ tinitus, ♣ astma, ♣ hyperaktivita, ♣ poruchy učení,♣ stres, ♣ poruchy centrálního nervového systému, ♣ ochrnutí obličeje, ♣ vysoký krevní tlak,♣ chřipka, ♣ nespavost, ♣ skolióza,♣ problémy s čelistmi, ♣ dutinami a dysfunkce v oblasti ušní, oční, nosní, ♣ bolesti žaludku, ♣ špatná funkce vnitřních orgánů,♣ deprese, vyčerpání, ♣ syndrom vyhoření, ♣ pocity odcizení, ♣ úzkosti

Podpora osobního růstu

♣ prohlubuje vnímání těla a uvědomění sebe sama,♣ propojuje tělo-mysl-prostor, ♣harmonizuje nervový systém, ♣ posiluje organismus a přispívá k celkové harmonii

Kontraindikace

♣ akutní nitrolebeční krvácení, ♣ nitrolebeční aneurysma (výduť),♣ nedávné zlomeniny lebečních kostí (zvýšený pohyb kraniálních kostí), ♣ nedávná mozková mrtvice, ♣ čerstvá operace hlavy či páteře, ♣ herniace (vyhřeznutí) prodloužené míchy

Proč jsou balíčky výhodné?

Výhodné jsou nejen z důvodu ušetření peněz za ošetření, ale pokud víte, že budete potřebovat více terapií, určitě je to pro vás lepší. Jedna terapie ke zlepšení může být málo, co se týče vleklejších onemocnění a dlouhodobých problémů. Můžete balíček různě kombinovat. Můžete vyčerpat jen část a zbytek třeba přenechat partnerovi, dětem či kamarádům. Nebo balíček můžete využít jako dárek pro své blízké.

Průvodce vám bude

Adriána Kučková, která se aktivně věnuje oboru masérství již 13 rokem. Stále má masáže a vzdělávání se v jejich oboru koníčkem. Říká, že si do zaměstnání chodí odpočinout a práci má až potom.