Vojtova metoda - od miminka až po dospělé

Provede vás fyzioterapeutka Lenka Smětalová - 30 let praxe. Viz dole.

Vojtova metoda ( metoda reflexní lokomoce ) je soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch . Jejím základním principem je fakt , že v centrálním nervovém systému - mozku – jsou geneticky zakódované vrozené pohybové vzory.

Průběh pohybů reflexní lokomoce lze vyvolat kdykoliv. Ke třem základním polohám - břicho , záda , bok – existuje více než 30 variací . Kombinováním a variacemi reflexních zón , používáním odporu i jemných změn ve směru tlaku a úhlovém nastavení ve výchozí pozici je možné přizpůsobit terapii individuální diagnóze a cílům terapie. 

Kdy s děťátkem přijít?

  1. Pokud byl předčasný nebo komplikovaný porod, děťátko se narodilo se zlomeninou klíční kosti, stočenou nožičkou, parézou (poruchou hybnosti) horní končetiny či jiným poraněním.
  2. Máte podezření, že se miminko pohybově nevyvíjí tak, jak by mělo.
  3. Jestliže jste si všimli, že má děťátko často otočenou hlavičku na jednu stranu, používá pouze jednu ručičku, otáčí se na bříško s prohnutými zády, „nepase koníky“, neleze apod.
  4. Pokud děťátko trpí častými zažívacími potížemi – často zvrací, má nafouklé bříško.
  5. Pokud Vám lékař doporučil s miminkem rehabilitovat nebo už jste rehabilitaci absolvovali a máte pocit, že Vám nebylo vše srozumitelně vysvětleno a dostatečně ukázáno.
  6. Chcete-li preventivně předejít vzniku pohybových potíží, které má některý z rodičů dítěte.

Odměna

Jednotlivec/ 40 minut Individuální terapie, doporučené cvičení. 400 Kč
Jednotlivec/ 60 minut Individuální terapie, doporučené cvičení. 600 Kč
Cvičební plán individuální Objednání cvičebního plánu, který vám pomůže doma. Je v tištěné podobě. 200 Kč

Poptávkový formulář

Rychlejší domluva je telefonem: 733 584 685 (i sms), neboť na emailu nejsem stále. 
Poptávkový formulář slouží výhradně k vyřízení konkrétního požadavku.
Vaše kontaktní údaje nebudou nikde evidovány ani jinak zpracovávány.

Reference

Vážím si vašich zpětných vazeb. Děkuji.

Dlouho jsem se trápil s bolestmi v kříži. Konečně mám klid. Leni, děkuji za tvou pomoc..

Petr

Chodil jsem nakřivo, hrozila mi operace, ale v pravý čas jsem vás navštívil. Doktorům jsem řekl děkuji, již mohu operaci zrušit. Ještě jednou velké díky.

Honza

Vřele doporučuji všem lidem, kteří nevědí proč je bolí něco na těle. lékaři si nevědí rady? Pak navštivte fyzioterapii. Je levnější než operace nebo chemické prášky, které stejně nic neřeší.

Jana

Průvodce vám bude

Lenka Smětalová je fyzioterapeutka. Její praxe v oboru je 30 let. Její zkušenosti jsou v nemocnicích, lázních, ambulanci a celoživotním vzděláváním. Pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými. Vždy pomůže, jak nejlépe dovede, protože ji její práce velmi baví.