Tejpování, taping

Provede vás fyzioterapeutka Lenka Smětalová - 30 let praxe. Viz dole.

Pružné pásky pro tzv. kinesiologické tejpování, mají sloužit jako fyzioterapeutická metoda vyplývající z poznatků kineziologie, a kterou lze ovlivnit svaly. Existují také korekční techniky k ovlivnění vazů, šlach či fascií a lymfatického systému. Takové tejpování lze využít i pro korekci jizev a také pro úlevu od bolesti. Zvláštní formou kinesiologického tejpování je aplikace křížových nebo mřížkových tejpů (mj. také jako CrossLinks). Je možné provádět i meridiánové tejpování.

Odměna

Jsme v Česku, tak píši česky. Snad se nikdo neurazí.

Tejpování Vyšetření, naměření tejpu a jeho úprava. 200 Kč
Tejpovací pásek Cena tejpovacího pásku se pohybuje podle typu a kvality tejpu. 2 až 8 Kč /cm

Poptávkový formulář

Rychlejší domluva je telefonem: 733 584 685 (i sms), neboť na emailu nejsem stále. 
Poptávkový formulář slouží výhradně k vyřízení konkrétního požadavku.
Vaše kontaktní údaje nebudou nikde evidovány ani jinak zpracovávány.

Více k metodě tejpování

Více

Tejpování je velmi oblíbenou metodou nejen u profesionálních, ale také u rekreačních sportovců, a všech u kterých se objevilo zranění, únava nebo přetížení svalů. Jedná se o účinnou metodu, která urychluje léčbu a napomáhá k hojení. Pevné (rigidní, atletické, sportovní, fixační) tejpovací pásky slouží k fixaci kloubů podobně jako ortézy. Jde vlastně o ortézu šitou na míru, bandáž která nepřekáží např. sportovní výstroji. Pokud je tejp aplikován správně, má překvapivě pozitivní účinky a v krátké době může absolutně neinvazivním způsobem ulevit od bolesti.

Využití tejpu

♣ při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů, ♣ při sportu, ♣ prodlužuje účinky masáže, ♣ při skolióze, vadném držení těla, úponové bolesti, artróze, ♣ při bolestech hlavy, zubů, ♣ při zácpě, ♣ v těhotenství, ♣ při menstruační bolesti, ♣ na otoky, hematomy, ♣ na zlepšení průtoku krve a lymfy, ♣ při syndromu karpálního tunelu, ♣ při léčbě a hojení jizev, ♣ po úrazech a další další další )

Kdy se tejp nepoužívá

♣ při akutní trombóze ♣ při vyrážkách, ekzémech ♣ na porušenou vrchní vrstvu kůže ♣ na otevřené rány ♣ na bradavice ♣ v horečnatých stavech ♣ na maligní melanom kůže

Reference

Vážím si vašich zpětných vazeb. Děkuji.

Děkuji za ukázku práce s míčkováním pro mého 5letého chlapečka, který trpí astmatem.

Ivana

Míčkování používáme před nástupem jara a Janička se celou dobu než odezní pyly drží. Děkujeme ti Lenko.

Honza

Průvodce vám bude

Lenka Smětalová je fyzioterapeutka. Její praxe v oboru je 30 let. Její zkušenosti jsou v nemocnicích, lázních, ambulanci a celoživotním vzděláváním. Pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými. Vždy pomůže, jak nejlépe dovede, protože ji její práce velmi baví.