Míčkování - pro děti i dospělé

Provede vás fyzioterapeutka Lenka Smětalová - 30 let praxe. Viz dole.

Míčková facilitace je mezinárodně uznávaná fyzio. metoda , která napomáhá k léčbě alergických , astmatických i průduškových onemocnění u dětí i dospělých. Autorkou této metody je česká fyzioterapeutka Zdena Jebavá.
Při této metodě se používají speciální míčky, proto je známá jako míčkování.

Jestliže máte doma dítě či partnera s onemocněním dýchacích cest či častými migrénami, pak neváhejte a jednoduchou léčivou metodu se přijďte naučit. 
Přispějete ke zdraví.

Odměna

Jednotlivec/ 60 minut Ošetření a výuka. 600 Kč

Poptávkový formulář

Rychlejší domluva je telefonem: 733 584 685 (i sms), neboť na emailu nejsem stále. 
Poptávkový formulář slouží výhradně k vyřízení konkrétního požadavku.
Vaše kontaktní údaje nebudou nikde evidovány ani jinak zpracovávány.

Více k metodě míčkování

Více

Nejde jen o povrchovou masáž, ale dochází k reflexnímu působení na vnitřní orgány a následně  k celkovému zlepšení zdravotního stavu . Míčkování uvolňuje křečovité stažení hladkých svalů průdušek a podněcuje tak nepřímo i uvolnění hlenu a odkašlávání. Kromě zlepšení dýchání má správně prováděné míčkování za následek i celkové zlepšení držení těla.

Pravidelnost!

Předpokladem úspěchu míčkování je pravidelnost. Doporučuje se míčkovat 1x denně po dobu 2-3 měsíců . Můžeme preventivně míčkovat i před nástupem sezónních alergií asi měsíc dopředu.

Využití

♣ astma ♣ zánětlivé onemocnění plic, průdušek, hrtanu, hlasivek, obličejových dutin ♣ akutní a chronická rýma ♣ cystické fibróze ♣ pylové alergií ♣ migrény ♣ vadné postavení páteře ♣ míčkování je poslední dobou užíváno i při uvolnění jizev po operaci , uvolnění bolestivých stavů po přetížení či úporných bolestech zad i nosných kloubů.

Pro rodiče

Míčkování je doplňkem hlavní léčby ordinované lékařem.  Jelikož je potřeba míčkovat pravidelně, pak se doporučuje pro rodiče či partnery, aby se terapie míčkování zúčastnili a tuto jednoduchou metodu se naučili. Instruktáž vám dá fyzioterapeutka, která je správně vyškolená. Je-li terapie míčkování správně aplikována, vede ke zkrácení doby nutné k léčení, snižuje závažnost projevů onemocnění. Tato metoda je levná, příjemná a hlavně nenáročná. 

Reference

Vážím si vašich zpětných vazeb. Děkuji.

Děkuji za ukázku práce s míčkováním pro mého 5letého chlapečka, který trpí astmatem.

Ivana

Míčkování používáme před nástupem jara a Janička se celou dobu než odezní pyly drží. Děkujeme ti Lenko.

Honza

Průvodce vám bude

Lenka Smětalová je fyzioterapeutka. Její praxe v oboru je 30 let. Její zkušenosti jsou v nemocnicích, lázních, ambulanci a celoživotním vzděláváním. Pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými. Vždy pomůže, jak nejlépe dovede, protože ji její práce velmi baví.