Cesta ke zdraví, vitalitě a jejich udržení.

Dnešní doba s sebou přináší mnoho radosti i úskalí, ale také mnoho možností, jak si život užít a nejen, jak se říká, přežít. Něco můžeme změnit a něco ne. Nadávat a vymlouvat se můžeme na spoustu věcí, to dovede každý, ale měli bychom přitom vždy myslet na sebe. Tedy především bychom neměli lhát sami sobě!

Mnoho let podnikám jako řemeslník. Honím se a často doslova dřu od nevidím do nevidím. Zažívám vzestupy i krachy. Ale nevzdávám se! Nejdůležitější pro mne je, což jsem konečně pochopil, mít své sny, vize a cíle, za kterými můžu jít a pro které má smysl žít. A k tomu potřebuji být zdravý a silný a také dostatečně výkonný. A také štěstí, které ovšem neovlivním.

Ale zdraví být musíme! A to nejen proto, aby se nám vše splnilo, ale hlavně proto, aby jsme si výsledků své práce užili. To je náš pravý cíl, naše odměna!

Často slýchávám: „Jak můžeš vydržet takové pracovní nasazení, takové tempo? Vždyť tě něco klepne! Odpočívat se přece musí!“ Tohle zrovna slyšet nepotřebuji 😊, i když se musím přiznat, že jsem někdy únavou doslova šišlal a nebylo mi pořádně rozumět a v noci mne chytaly silné křeče, až jsem vykřikoval ze spánku, tedy pokud jsem byl schopen vůbec spát. Fyzické tělo dostává pořádně zabrat.
Ovšem po psychické stránce jsem dnes spokojen, v pohodě a šťastný, že se mi daří, že si plním své sny. A zřejmě mi dáte za pravdu, že psychika dělá hodně.To už snad ví každý.
Rád bych rozšířil svou firmu a rozdělil tak práci mezi nové spolupracovníky. Narazil jsem ovšem na velký problém. Najatí brigádníci odpadají jak mouchy. Nevydrží mé tempo.

Za pár dní mi bude 56 let a jsem už vlastně děda, tak jak to, že mladí 20-letí fyzicky zdatní brigádníci nejsou schopni  vydržet mé tempo? Nejsem přece Rambo a nejsem zas tak jiný než oni. Tak v čem jsem jiný, co dělám jinak, že jsem v lepší formě?

Co dělám jinak?

A o tom bych rád promluvil.

Jsou to mé osobní, a dnes už vím, že nejen mé. A já se rád o ně s Vámi podělím. Tedy pokud cítíte potřebu změny a už jste se rozhodli! Pokud ne, zatím, možná brzy změníte názor. A pak Vám tyhle informace a názory mohou přijít vhod.

Každý řemeslník ví, že když chce podávat výkony a kvalitní práci, musí mít kvalitní nástroje a materiál. Tedy pokud má „zlaté ručičky“, zdravou mysl a duševní pohodu, no a klid na práci.

To ale není vše! Co naše tělo?

 Zdraví a vitalita nejsou samozřejmostí, jak si mnozí myslí. Tělo není nezničitelné!

Jestli chci podávat výkony, musím investovat i do sebe. Jsem také nástroj, tedy součást nákladů. Jinak to ani nejde. A žádný kompromis! Nejde přece prosit:  „ Autíčko, autíčko zavez mně do práce a já ti pak za vydělané peníze koupím benzín!“ Takhle to nefunguje! Stejně jako musím investovat do kvalitního  nářadí, díky kterému se mi práce urychlí a zkvalitní, musím investovat i do sebe.

Proč?

Abych nasazené tempo vydržel, nestrhal se a nedostal mrtvici či infarkt!
Abych nebyl unavený a mohl si vydělat prostředky na své cíle a vize.
Abych byl oporou pro své blízké a rodinu a měli se o koho opřít, bude-li třeba.
Abych nakonec nebyl díky nemoci pro ostatní přítěží, ale naopak , oporou na pevných základech!

Nechci radit a poučovat. Tohle nemám zapotřebí. Jen Vám sdělím, jak to dělám já a doufám, že i logicky vysvětlím, proč jsem se tak rozhodl. Byla to dlouhá cesta poznání, pokusů a omylů, kterou logicky opakovat nemusíte, ale můžete se pokusit důvěřovat tomu, že někteří již po ní nějakou tu dobu jdou. A funguje nám to skvěle!

Má (naše) síla je v Tiens!

Také toužíte po lepším zdraví a vitalitě? Pak Vám doporučím nabídku Tiens. Proč?

Mohl bych odpovědět: „Protože je nejlepší!“ Ale to přece tvrdí o své nabídce všichni. Nikdo neříká, že jejich firma je druhá nebo třetí nejlepší na světě. Tiens  také nebyla moje první volba, ale je volba konečná. Už nehledám „lepší“ firmy. Vlastně jsou všechny dobré, ale Tiens se mi jeví jako ideální. Není to „jen“ firma s produkty. Vysvětlím proč. Snad se mně to povede. Bylo by škoda, kdybych vás připravil o tuto příležitost!
Dnešní doba je o informacích, nabídce a poptávce. A kdo hledá – najde.

Z čeho vychází moje volba?

Přece z faktů, z filozofie a moudrosti našich předků, tisíciletých zkušeností, a hlavně ze zdravého rozumu. No a také z opatrnosti. Té není nikdy dost, hlavně pokud se týče zdraví. Proto jsem často v rozporu s klasickou medicínou dnešní doby. Tam logiku a rozum postrádám. Přitom lidé ji automaticky důvěřují a vůbec je nenapadne, že by pochybovat a prověřovat měli!

Tiens mi otevřela oči v tom, že mně ukázala souvislosti mezi příčinou a důsledkem a nabídla tak ucelený přístup k lidské bytosti a systém vedoucí k pevnému zdraví a vitalitě.