Poznej svůj chronotyp podle vrozených biologických hodin

V minulých dvou článcích o Imunitě a Klidném spánku jste se dozvěděli mnoho informací o svém těle. Nyní k nim přidáme další.
V krátkém videu si odpovíte na pár jednoduchých otázek a zjistíte si své vrozené biologické hodiny. To vám pomůže lépe pochopit sebe i své blízké, proč to mají tak, jak to mají se spánkem, přístupem k práci a proč jsou třeba unaveni dříve než vy.

My u nás mluvíme o tom, že někdo je ranní ptáče, jde brzy spát a brzy vstává, nebo tzv. sovy, je dlouho vzhůru a ráno si déle pospí.  Doktor Breus uvádí 4 kategorie – Lev, Medvěd, Vlk, Delfín. Tyto 4 kategorie zahrnují všechny lidi, nejen ty, kteří jsou ranní ptáčata nebo noční sovy.

Udělejte si malý testík, zjistěte si své vrozené biologické hodiny neboli svůj chronotyp a pak si přečtěte analýzu vašeho chronotypu. Můžete i s dětmi a partnerem. Možná vám to přinese do rodiny větší osvětlení, kdo je kdo a třeba se příště budete méně zlobit na toho druhého, že je takový či makový.

Čerpáno z knihy Síla správného okamžiku od Dr. Breuse (kvalifikovaný psycholog specializující se na spánkové poruchy).

Věřím, že jste opět o něco chytřejší. Klidně článek s videem doporučte i svým kamarádům či rodině a pak se můžete skvěle pobavit při rozebírání svých chronotypů.

Přeji krásné sny, sladký život i bez doktorů. Adri.

VIDEA O ZDRAVÍ A VITALITĚ