Hlídej si a probuď silného draka jménem IMUNITA

Kde se vzal, tu se vzal jeden malý vir s velkou silou, jenž nese název COVID 19. Změnil životy lidí na celé Matičce Zemi. Tato malá velká síla ochromila tisíce lidí na planetě. A ještě stále ukazuje své „zoubky“ a straší lidstvo, asi i nějakou dobu ještě bude. Možná se chvíli stáhne, ale následně se objeví. Možná ve vlnách, tak jako chřipka.

Vůbec nebere ohledy na národnosti, barvu kůže či řeč. Této síle je to jedno, ona chce žít, tak jako my. Jenže lidstvo chce vyhrát, tak bojujeme. Nejvíce oslabení jsou nemocní a lidé vyššího věku.

Proč tomu tak je?

Protože jak stárnou, slábnou jejich tělesné funkce; jakmile se setkají s virem, riziko nákazy u nich je větší než u ostatních lidí. Virus COVID 19 je nynější akutní infekční onemocnění.
Světoví vědci a lékaři intenzivně pracují na lécích a vakcínách, které by zastavili COVID 19. Ale zatím žádné léky nejsou a asi brzy ani nebudou. Nakažení pacienti i všichni ostatní se v boji proti viru budou muset spolehnout na svoji vlastní imunitu, která s tímto virem bojuje.

Musí se uzdravit sami. My nezměníme vývoj viru, ale existuje 1. důležitá věc, kterou můžeme udělat sami v boji proti viru – ZLEPŠIT SVOU IMUNITU. Zdravá imunita znamená pro člověka obrannou linii proti chorobám.

Proč někdo podlehne a jiný odolá?

Někteří lidé se snadno nakazí, nejen COVID 19, ale i jinými viry či nemocemi a jiní jsou odolní, jako by vůbec nebyli s ostatními ve styku. Jak to?  Je jen jedna odpověď, a tou je právě – silná imunita.

Imunitnímu systému nějakou dobu trvá, než se přizpůsobí viru a začne se bránit, my sami můžeme zlepšit a vyburcovat imunitu pomocí doplňků stravy a zdravotnických produktů.

Co je to imunita?

Mnozí lidé ví, co je imunita, ale mnoho dalším lidem není tento pojem až tak jasný. Takže, pojďme si to ujasnit?

Imunita je doslova: schopnost člověka vyvarovat se nemoci. Podle definice medicíny: „Imunita je bojová síla lidského imunitního systému“.  Takže všichni už ví, jak důležitá je imunita pro naše zdraví.

A jaká je funkce imunitního systému?

Je to jednoduché, rozeznává mé a ne-mé. Část „mé“ zůstává a část „ne-mé“ je vyloučena. „Mé“, do našeho těla patří, „ne-mé“ je invazí v venčí.

Celý proces imunitního systému se projevuje třemi aspekty.

 1. Aspekt – zabránit invazi virů a bakterií z vnějšího světa. Mezi viry patří i aktuální, nový virus COVID 19.
 2. Aspekt – potlačit některé vnitřní škůdce. To znamená, že za určitých okolností se z dobrých buněk stanou buňky špatné, například rakovinné buňky. Imunitní systém je odpovědný za jejich zničení.
 3. Aspekt – odstranit z těla odpad. Tak třeba, životnost červených krvinek lidského těla je 120 dní. Když dosáhnou tohoto limitu, krvinky automaticky odumřou. Stává se z nich tělní odpad a imunitní systém je odstraní.

Z čeho se skládá imunitní systém?

Nebezpečí může přijít odkudkoliv, proto musí mít imunitní systém přístup ke všem částem těla. Proto je imunitní systém tvořen sítí orgánů, buněk, tkání a bílkovin. Všichni mezi sebou komunikují a spolupracují.
Hlavní orgány imunity – kostní dřeň, brzlík, slezina, lymfatické uzliny (lymfatické buňky se vyvíjí z kmenových buněk, jenž se nacházejí v kostní dřeni).
Imunitní buňky – existují fagocyty, lymfocyty a bílé krvinky (leukocyty, ty se dále dělí).

Co ovlivňuje stabilitu imunitního systému?

 • Naše geny
 • Výživa – špatná strava, alkohol, extrémní diety
 • Minerály a vitamíny
 • Naše nálada – osamělost, stres, velký pracovní tlak
 • Flóra střeva
 • Málo spánku – špatný spánek, časté ponocování

Faktory, které oslabují imunitu

 • Nevyvážená strava, bohatá na cukry, fermentované potraviny
 • Alkohol a jiné drogy
 • Extrémní diety a očistné kůry
 • Léky (prášky na bolest, antibiotika aj.)
 • Dlouhé sezení (zpomalení organismu, výživa jde do buněk velmi pomalu)
 • Špatná kosmetika (obsahuje toxické látky)
 • Bílé pečivo (lepek – lepí se na stěny střev, žaludku)
 • Mnoho živočišných bílkovin (hodně masa, ne všechny krevní skupiny mohou maso)
 • Smog (bohužel, tomu se moc nevyhneme)
 • Zanesená střeva a žaludek (díky špatné stravě, malému pohybu a držení bolesti – duchovní stránka)
 • Velký pracovní tlak (stres, časté cestování, bolest)
 • Osamělost, zlost, vztek, závist (emoce, které ničí imunitu)
 • Nezdravý spánek (nespavost, ponocování, probouzení se v noci)
 • Málo vitamínů a minerálů (bohužel klasická strava je chudá, jsme odkázáni na doplňky stravy)
 • Jistě najdete ještě další faktory

Naše geny, jenž představují vrozenou imunitu nemůžeme změnit (i když..), ale ostatní aspekty ano. Všechny faktory, které oslabují imunitu změnit můžeme. Je to jen na nás samotných, zda převezmeme odpovědnost za své činy.

Je-li imunita nízká, nemůže být vaše tělo zdravé. Malá imunita postihuje hlavně dýchací systém, to se ukázalo také u Covid 19. Viry (různé bakterie) proniknou do organismu a pokud je imunita slabá, tak se projeví například chřipka, virová chřipka, faryngitida, bronchitida či dokonce zápal plic.

Nejen to, viry mohou pokračovat níže, a bakterie napadnou střeva.  A světe div se různé gastritidy a enteritidy jsou zde. To ještě není vše. Oslabená imunita může zapříčinit imunitní poruchy jako je lupus, revmatoidní artritida, chronické záněty až vznik nádorových buněk, atd.

99 % lidských onemocnění souvisí s nerovnováhou imunitního systému. Pokud lidé chtějí být zdraví, musí zlepšit svoji imunitu.
„Imunita je bojová síla lidského imunitního systému“.

 Jak si posílit imunitu

 • Kvalitní spánek – nejen, že ve spánku tělo regeneruje, ale podporuje růst různých buněk, mezi ně patří také cytokiny, které se účastní na imunitě.
 • Dobrá nálada – uvolňuje celé tělo i jeho orgány, pomáhá zvýšit funkci imunitních buněk
 • Pohyb, cvičení – uvolňuje celé tělo i jeho orgány, pomáhá zvýšit funkci imunitních buněk
 • Vitamíny a minerály – tělo potřebuje každý den, proto se doporučuje papkat zeleninu a ovoce (nejlépe z vlastní zahrádky). Také potřebujeme vyváženou stravu. Většinou lidé jedí, co je napadne a tím vzniká podvýživa. Tyto stravovací nedostatky můžeme doplnit jak jinak než potravinovými doplňky, nejlépe BADy (biologicky aktivní doplňky stravy). Některé si představíme.

BADy pro posílení imunity

A protože spolupracujeme s firmou TIENS, tak samozřejmě to budou jejich BADy. Proč jsme si vybrali firmu TIENS si můžete přečíst ZDE.

1.      VÁPNÍK TIENS

Výživový vápníkový prášek s vysokým obsahem vápníku a mnoha doprovodných látek (vysoká výživová hodnota) je na trhu již 25 let ve 198 zemích a regionech světa. Každý už snad zná vztah mezi vápníkem a imunitou. Když je metabolismus vápníku v těle normální, má to přímý vliv na úroveň naší imunity. Pokud je metabolismus vápníku normální, zachová se propustnost a integrita naší buněčné membrány, funkce všech systémů v našem těle jsou normální, zvláště imunitního systému. Když máme dostatek vápníku, naše kosti jsou neporušené a pevné, naše svaly silné a energické. Dostatek vápníku, reguluje v těle rovnováhu vody a elektrolytů a potlačuje možné záněty a případnou invazi škodlivých bakterií. Výživový vápník, byl měl být každodenním doplňkem naší stravy, nejen pro zlepšení imunity, ale výživu jako takovou.

2.      Chitosan TIENS

Chitosan TIENS je známý jako „Král detoxikace“ a tak také přispívá ke zlepšení imunity.

 1. Chitosan umí opravit buněčné membrány. Když je potřeba opraví poškozené buňky, umí buňky indukovat, aktivovat a přimět imunitní buňky, aby lépe plnily svou funkci.
 2. Chitosan je alkalická látka. Může zlepšit tělesné tekutiny, od kyselých až po alkalické, takže buňky a orgány mohou lépe fungovat.
 3. Chitosan odstraňuje toxické látky z těla, udržuje lepší vnitřní prostředí, hojí a zlepšuje fungování našich orgánů v těle. Proto se také Chitosanu říká „prostředek na ochranu životního prostředí lidského těla“.

3.      Cordyceps TIENS

Kordycepsu se říká zázračná tráva. Je tím nejlepším z čínské medicíny. Působí na meridián ledvin a plic a tím je posiluje. Nejen že Kordyceps zvyšuje imunitu, ale také zpomaluje stárnutí. Existuje slavné čínské přísloví: „Chceš-li žíti navždy, jez Kordyceps“. Kapsle Kordycepsu TIENS jsou vysoce účinný posilovač imunity a přírodní antibiotikum.

4.      Spirulina TIENS

Úžasná Spirulina je plná živin a proto posiluje imunitu.  Když nejsou živiny, není imunita. Obsah bílkovin ve Spirulině je 60 až 70%, což je 10x víc než má rýže, 5x víc než má vepřové maso a 3x víc než mají ryby. Nutriční obsah Spiruliny je 2400krát vyšší než u pšenice, takže Spirulina nám může doplňovat vyváženou výživu a zlepšovat naši imunitu. Obsahuje vitamíny a polysacharidy, minerály a mnohočetné mikroelementy. Takže patří také do skupiny posílení imunity.

5.      Zinek TIENS

Biologicky aktivnímu Zinku se říká „květ života“. Chceme-li být krásnou květinou, potřebujeme zinek. Pro zlepšení imunity si také můžeme zvolit Zinek TIENS. Všichni víme, že lidé nazývají zinek „květem života“, takže pokud chceme, aby byl náš život stejně nádherný jako květina, potřebujeme zinek. Zinek aktivuje naše trávicí enzymy, a tím podporuje naše tělo, aby ze stravy získalo více živin. Zinek pomáhá buňkám v růstu a dělení se, imunitní systém obsahuje mnoho buněk. Pomáhá v růstu, zejména u dětí. Pokud chceme zlepšit imunitu dětí, tak Zinek a Vápník jsou první volbou.  Zinek má tedy velmi mnohočetné účinky; podporuje imunitu, aktivuje buňky, podporuje normální fungování orgánů v našem těle.

Závěrem

V průběhu této epidemie COVID 19, ale i u jiných epidemií v průběhu roku, při oslabení organismu či již nastartovaných ne-mocí doporučujeme základní BADy TIENS – Výživový vápníkový prášek, Spirulinu, Chitosan, Zinek, Kordyceps.  U nás doma v lékárničce jsou stále.

Přeji všem pevné zdraví i bez doktorů!

VIDEA O ZDRAVÍ A VITALITĚ.