1. klíč ke zdraví a vitalitě – Strava

Začal bych informacemi o stavu přírody, zdrojů pro potraviny a ze zpráv výzkumných laboratoří apod. Jednou za 10 let laboratoře farmakologické společnosti Geigyo a  Potravinové laboratoře Karlsruhe/Sanatorium Obr. vydávají zprávu o stavu potravin ve vyspělých zemích. Výsledky jsou doslova šokující. Uvádí se, že v dnešní době mají potraviny průměrnou nutriční- výživovou hodnotu cca 4% ! To je údaj dohledatelný na internetu.
Denně bychom tedy museli sníst cca 350 kg různorodých potravin, abychom získali potřebné látky pro zdravý život. To není reálné!

Pak jsme ale všichni do jednoho podvyživení! Naše těla (i duše) trpí hladem!  Nemáme dostatečné prostředky pro stavbu a regeneraci svých těl a tím pádem k udržení pevného zdraví. Degenerujeme. A to nebudu rozebírat stav půdy, obsahu minerálů a bakterií v ní obsažených, kyselé deště plné chemikálií z průmyslu, chemické postřiky a jiná zvěrstva, která mají zásadní vliv na získávání a kvalitu potravin. Např. v půdě údajně chybí až 90 % půdních bakterií, které tyto zvěrstva nepřežily. A kde nic není ani smrt nebere!

Takže se ani nedivím, že to, co jíme, za moc nestojí, tedy po kvalitativní stránce. Cenově je to ovšem opak.
Vynakládání prostředků na další a další vyždímávání úrody z vyčerpané půdy je stále vyšší. Smutné, že? Čím je půda a následně potraviny z ní získavané chudší, tím více se musí investovat do chemie. Tu musí spotřebitel zaplatit! Kdo tuto souvislost ještě nepochopil?

Proto je dnes na světovém trhu tolik biofarem a biofirem, které nabízejí různé potraviny ve vyšší kvalitě, potravinové doplňky, bylinky, proteiny atd. atd.! Je to bohužel již nezbytné pro udržení zdraví. (Alespoň pro normální lidi, kteří musí podávat „nějaké ty výkony“.) A těch zmatků, informací a dezinformací kolem nich, co je a co není pravda?
A také zákonné překážky, nařízení a omezování všeho, co by mohlo náhodou někomu pomoci. Farmakologické firmy útočí všemi dostupnými prostředky, jen aby udržely své zisky. O zdraví tady ze samotného principu nejde a nemůže jít, to tedy rozhodně ne! Nebo si umíte představit podnikání, kde byste si „ničili“ své zdroje zisků – zákazníky?

A jak si z toho všeho vybrat? Kde je pravda?

Především bych chtěl říct, že jsem byl jedním z těch hledačů, pochybovačů a skrblíků, který spoléhal jen a jen na vlastní rozum, síly a sílu vlastního těla. Jenže jsem jej po čase tak vyždímal, že jsem se dostal do těžkých zdravotních problémů a následky se se mnou povlečou bůhví jak dlouho. Nemuselo to tak být, kdybych…

…Nebyl medvědem

Kdybych nepochyboval, měl znalosti a peníze. Jenže jako mladý člověk jsem měl priority jinde a bylo těžké si spoustu věcí přiznat. A hlavně připustit, že někdo jiný, jehož názory mne v té době přímo vytáčely do nepříčetnosti, může mít nakonec pravdu.
Hold, pro nic za nic se neříká: „Sytý hladovému nevěří“ nebo „důvěřuj, ale prověřuj“, i když tady bych to spíše upravil na: „I když nedůvěřuješ, vše si pořádně prověř, ať časem nelituješ!“ V pohádce Mrazík to bylo řečeno ještě lépe: „Kdybys nebyl hlupákem, nebyl by si medvědem.“
Hlupáka bych si ponechal a místo medvěda bych napsal „nemocný“.
Nebo jiné: „Chytrému napověz, hloupého trkni.“ Promiňte, jestli se Vás to dotýká, ale pořád píši o sobě!

Nebo se v tom také zhlížíte? Tak to jste na dobré cestě. Alespoň už Vás štve, že člověk neustále dělá chyby. Hlavně mladý a zdravý. Ale už nemusí, vydáte-li se na cestu, která nese jméno „převezmi zodpovědnost za sebe“.

Jak začít?

Nejdříve musíme začít pořádně jíst!

Víte, kdo je nejvíce podvyživený člověk? Silně obézní lidé. Opět si toto sdělení prověřte, ale už z logiky věci, že tělo, které nemá dostatek toho, co potřebuje, naopak má nadbytečný přísun toho, co nepotřebuje, bude vytvářet zásoby – tuky. Bude skladovat vše, co do sebe dostane. Černý humor říká, že tloustne i ze vzduchu.

Strava je opravdu „hlavním domovním klíčem“ k našemu zdraví, k našemu životu. (Vlastně jsou dva klíče a tím jsou zdravá výživa a zdravá psychika, ale o ní až příště.). Zmíním se později o stravě podle krevních skupin.
Jelikož nejsem kuchař a nemám kvalitní potraviny a hlavně čas na přípravu jídla, musím si tuhle službu zaplatit, pokud chci mít plnohodnotnou stravu se všemi minerály, vitamíny a proteiny a dalšími složkami, které ani neznám. Prostě tuhle starost přenechám odborníkům.

Nutri Shape Shake

A tady jsme u Tiens koktejlů, které všechny tyto požadavky splňují. Jsou vyvinuty jako plnohodnotná náhrada stravy, tedy splňují nejnovější kritéria dle vyhlášky EU ze srpna 2019 pro tento sortiment výrobků a mohou se tak vydávat za plnohodnotnou náhradu stravy, což nesplňuje převážná většina obdobných produktů a mohou tak sloužit „jen“jako doplněk stravy. Díky i těmto „jen“ doplňkům stravy tak mohou lidé významně podpořit své zdraví doplněním všech důležitých a vlastně nepostradatelných minerálů a vitamínů a proteinů atd. pro tělo, aby mohlo vytvářet všemožné chemické sloučeniny potřebné pro zdravý život.

Tyto koktejly se většinou používají v programech na snížení váhy, ale jejich využití a význam je mnohem větší.

Tím, že klasické potraviny neobsahují vše potřebné ve správném množství a naše strava není tak pestrá a vyvážená, jak by měla být, můžeme nutriční deficit vyřešit tím, že si dáte koktejl po jídle nebo před. Raději před. Potom už těch objemových plnidel, jak říkám klasickému jídlu, moc nesníte. Takže kuřátko a brambor na objem + koktejl. 5 rohlíků na objem + koktejl. Časem zjistíte, že budou stačit 4, pak 3. Fígl je v tom, že tekutá strava tolik neroztahuje žaludek a ten se časem zmenší. Uvádí se až na 1/3, takže na bříšku to bude vidět. Vlastně nebude, protože se výrazně zmenší ?.  A to se vlastně přejídáte!

Úžasné na Nutri Shape Shake je to, že mnohé škodliviny vyloučí z těla ven. A zároveň tělo dostane vše potřebné v dostatečné míře.  Když říkám vše potřebné, tak vše. Tedy i látky potřebné k regeraci a očistě těla. Bude-li pravidelný přísun, tělo se dá do formy a nebude mít zapotřebí ukládat žádné tuky. Navíc koktejly Tiens obsahují látky na posílení imunitního systému jako Ganoderma nebo Goji. Vlastně vám nahradí spoustu různých doplňků stravy a vitamínů, pokud je běžně polykáte. Také tím, že je tělo nemusí získávat ze stravy, ale má je již v čisté formě, ušetří velké množství energie, které použije k regeneraci.

Zhruba po třech měsících takovéto změny ve stravování se teprve můžeme začít zajímat, co dále svému tělu nabídneme, v čem mu – sobě, pomůžeme. Ono totiž za ty tři měsíce kvalitního stravování spoustu neduhů zmizí. A budeme mít dostatek energie nejen na práci, ale i na doléčení starších záležitostí.

Hodně zdraví i bez lékaře. René