9 rad pro “psychaře”

Přišel mi krásný email: Dobrý večer, ani nevím co napsat. ? Zvědavost, nebo pocit že potřebuju psychicky sem tam odpočívat, mě přimělo napsat. Chtěla bych vyzkoušet Vaši masáž. Děkuji Katka

Pro vás možná obyčejný email, ale mě v něm zaujala „zvláštní“ slova: „psychicky sem tam odpočinout“.

Nad nimi jsem se usmála a zároveň cítila smutek. To je kombinace, že?

Jsem přesvědčená o tom, že lidská bytost potřebuje psychicky odpočívat každý den. Tak je to také zařízené, každý den spíme. Ve spánku odpočívá naše mysl a tělo regeneruje. Mělo by tomu tak být. Pokud je to jinak, a člověk se budí a má strašlivé sny, pak jeho tělo neregeneruje, tak jak má a mysl je přehlcena myšlenkami, které zachytí během dne, a ty různě kombinuje s tím co bylo během dne a odehrálo se kdysi.

Čím více psychicky odpočíváme, tím více jsme uvolnění, klidní, spíme celou noc, držíme si zdraví, jsme výkonnější, milujeme.

Psychika je druhým nejdůležitějším faktorem zdraví a radosti. Jistě jste to už slyšeli, že nemoc přichází, když je strava a psychika špatná.

Každý den zachytí náš mozek tisíce slov, myšlenek a obrazů. Je potřeba mnoho tisíc vypustit a ponechat si jen ty, které jsou pro život důležité.

Pokud si je necháme, a ještě je živíme (např.: “Slyšela jsi o tom, že je nějaký nový virus? To je hrůza. Musíme se tomu vyhnout“… atd.) pak vězte, že jste nervózní, máte špatnou náladu, strach, no prostě jste na nic. Jdete večer spát, máte nepěkné sny a nedej bože, že vás probudí plačící dítě.

Velmi se mi líbí, když někdo řekne, že odpočívá u televize. U těch hrůz – násilí, zabíjení, negativita, reklamy? Nemám již 4 rokem televizi a když k někomu přijdu na návštěvu a náhodou telka hraje, tak se jen usměji, protože je to stále to samé, co bylo před těmi 4 lety.

Odpočívejte psychicky každý den, naučte se to. Je to úžasné. Ten, kdo umí být „Tady a Teď“ mi jistě rozumí. Je to velká svoboda, a jak jsem již psala – uvolněnost, klid, zdraví, výkon, láska…..

… a ještě jedna velmi důležité slovo – STRES. Psychické uvolnění odbourává stres.

A že nevíte jak na to?

Tak zde máte pár psycho návodů. Vyberte si, nejlépe všechny.

  1. Televizi daruj bezdomovcům či potřebným
  2. Na levou část monitoru noťasu přilep neprůhlednou pásku, tak neuvidíš šílené psané zprávy
  3. Než dojedeš domů, skoč si do lesa či k řece a vykřič ze sebe všechny zbytečné informace
  4. Potkáš strom, obejmi jej (v dešti si vezměte pláštěnku) a popros o jeho klid
  5. Posaď se jako Turek, vztyč hlavu k nebesům a zhluboka dýchej otevřenými ústy
  6. Negativistu a stálého stěžovatele obejdi obloukem a z dálky mu zamávej, pokud na tebe bude pokřikovat
  7. Udělej ze sebe rovnou krásnou čtyřku (rovně se posaď), zavři oči, ať tě nikdo nevidí a zpívej si známou skladbu ÓM, stále dokola. Ale opatrně, 3 hodiny mohou vést k Chocholouškovi
  8. Zavolej střeštěné Adri, či podobnému „bláznovi“, který chce pečovat o druhé a objednej si tu nejdelší „vypínající“ masáž. Paní Katka to taky udělala, nic na tom není. Zkus to.
  9. Zazvoň k sousedovi, který má na zahradě fůru dřeva, a požádej ho, ať ti dovolí ho nasekat a urovnat. Tož nebuď troškař, pěkně ho i poskládej. Zapomeneš úplně na všechno, a ještě protáhneš tělo. To se bude spinkat. A u souseda si uděláš „očko“.

Jó, a kdybyste toho měli málo, nebo se vám návody nelíbili, pak zavolejte a domluvíme se, kdy se potkáme na naší zahradě, kde budeme vlastníma rukama stavět dům (i pro vás a vaše známé). Můžete nám helfnout. Tak zapomenete na blbosti a velmi pěkně si psychicky odpočinete.

Psychicky odpočívejte každý den, naučte se to. Nejen sem tam.
S láskou Adri.