Proč a kdy sex bolí?

Když je sex bolestivý, pak máme strach a vyhýbáme se mu. Je několik příčin, kdy milování bolí:

1)    Bolest při prvním pohlavním styku

Při prvním sexuálním styku dochází u ženy k protržení panenské blány (hymenu). Hymen zakrývá poševní vchod a u každé ženy může být různě silný. Jeho protržení cítí každá žena jinak, díky jeho hrubosti. Některé ženy panenskou blánu mají tak silnou, že potřebují k jejímu odstranění chirurgický zákrok.

Aby byla bolest co nejmenší, je potřeba dodržet několik zásad:

  1. Žena musí být vzrušená. Musí toužit po sexuálním styku, tím se uvolní celé její tělo i poševní vchod. Proto je velmi důležitá předehra.
  2. Ženina vulva by měla být drážděna okolo poševního vchodu a klitorálně (dráždění poštěváčku). Doteky na celém těle jsou velkým pomocníkem. Žena těmito doteky vlhne, čím více je vzrušená, tím více je vlhká. Když si nebudete jisti, můžete použít také lubrikant, bez parfému a na vodní bázi.
  3. Když je žena vlhká, pomalu zavádějte prst do pochvy. Jemnými krouživými pohyby vnikejte hlouběji. Žena by měla být zcela uvolněná a vzrušená. Všímejte si, jak reaguje na váš dotek. Kdykoliv si všimnete pocitu bolesti, prst vysuňte o kousek zpět, dejte ženě čas k uvolnění a pak pokračujte. Když se vám podaří vsunout celý prst do pochvy až k bodu G, promasírujte celou oblast tkáně ve vagíně. Uvolníte jemné svaly, které jsou uvnitř. Pak pomalu vysuňte prst a pokuste se, opět pomalu, zasouvat penis. Kousek po kousku. Spatříte-li že se žena cuká nebo se na tváři objeví svraštění čela či očí, pak zůstaňte na místě, kde jste, nechte ať si žena napětí prodýchá a uvolní se. Pak pokračujte. Jestli si nejste jisti, zeptejte se ženy, zda můžete vnikat hlouběji. Když zasunete penis v celé délce, opět spočiňte chvíli v klidu. Ženina joni si uvědomí váš penis. Po chvíli pokračujte v pohybech. Když nebudete spěchat, žena po vás bude více toužit a oba si milování užijete.
    Pokud budete spěchat a nebudete vnímat partnerku, pojedete si podle svého vzrušení, pak ji vlastně znásilňujete. Nevěřím, že vás v tomto případě bude žena milovat.

2)    Zdravotní problémy

Sex může ženu bolet díky zdravotním problémům jako jsou záněty, kvasinky a jiné. V těchto případech je potřeba zajít na gynekologii. Jestliže bolesti přetrvávají a gynekolog si neví rady, předepisuje pouze chemické přípravky, pak si najděte terapeuta nebo léčitele přes čínskou medicínu. Různé ženské problémy jsou zapříčiněny díky špatným návykům, pohledu na život, myšlením, když to shrnu, tak je potřeba se podívat na emocionální a duchovní příčiny.

3)    Rychlý sex, malá příprava

Sexuální akt může bolet, když muž velmi rychle vstoupí do vagíny. Žena není připravena, není uvolněná, její joni je uzavřená. Penis rychlým vstupem (znásilnění) poraní stěny vagíny, může potrhat jemné cévičky, které začnou štípat a žena cítí bolest v celé vagíně.  Muž by měl do ženy vstupovat, až když je připravená.

Jestliže žena souhlasí s rychlým vášnivým sexem, pak pro její uvolnění joni použijte lubrikant.

4)    Nárazový sex

Některé páry mají nárazový sex třeba během víkendu či dovolené, kdy sexují i 3x za den. Pak nic, přes týden jen pracují. Joni na nárazový sex není stavěná, má raději milování třeba 2 – 3 do týdne. Jestliže je vystavena v jeden den nárazovému sexu a ještě k tomu bez předehry, pak se narušuje její přirozené prostředí a mohou vznikat kvasinková onemocnění a drobná poranění vagíny. To pak znepříjemňuje a ztěžuje vzrušení ženy.

Pokuste se raději naplánovat milování než sex, během týdne. Jestliže pak dojde k nárazovému sexu, několikrát za den, používejte lubrikant (čistý lubrikant aspoň trošku pomáhá udržet přirozenou rovnováhu v joni, ale není to dogma, každá žena reaguje jinak) a aspoň jednou si dopřejte pomalost a jemnost.

5)    Bolest při styku po porodu

První styk po porodu (po šestinedělí) je velmi podoben k prvnímu sexuálnímu styku. Pokud měla žena těžký porod, pak je tento sexuální akt ještě více nepříjemný, neboť má žena v sobě strach. Mnoho žen prožilo během porodu nastřižení, poranění jak pochvy, tak hráze a je přirozené, že se v nich ukrývá bolest. Je třeba vzít na vědomí, že hojení všech jizev může trvat déle než šest neděl. K hojení se doporučuje jemná masáž hráze i celé vulvy (masáž se můžete naučit) a cvičení pánevního dna. Tyto masáže se doporučují ještě před porodem.
Při prvním styku po porodu, je třeba postupovat velmi pomalu. Doporučuje jako v prvním odstavci- aby byla bolest co nejmenší…..

6)    Bolest způsobena traumaty

Někdy je bolest nevysvětlitelná. I když je partner vnímavý a pomalý, přesto žena může cítit bolest a odmítat milování. V těchto případech je kořen problému jinde a je potřeba vyléčit úplně jinou stránku života. Najděte si dobrého terapeuta nebo kouče, který vám pomůže najít příčinu a ukáže vám, jak ji odstranit. Někdy je to práce na několik týdnů, měsíců, někdy jde vše hladce a rychle.

Kdy může sex bolet muže?

Věřím tomu, že každý sexuální akt by měl být posvátným aktem lásky. Ať je příčina bolesti při milování jakákoli, věřte, že je na ní lék. Vylečte zranění, abyste si užívali intimity a lásky.