Jak si užívat milování po porodu? Proč nemám chuť?

Jsem 2 měsíce po porodu a manžel naléhá, že se chce milovat. Nemám nic proti, ale mám z milování strach. Porod nebyl zrovna příjemný a jsem sešita. Je to asi trapná otázka, ale chci se zeptat, jak bychom měli k sexu přistupovat?

Má milá, žádná otázka není trapná. Moje maminka říkávala: „Moudrý se ptá i třikrát, jen hlupák mlčí.“
Tvé obavy jsou na místě. Vím, jaké to je, když je žena po porodu a soucítím s tebou. Prožila jsi bolest, kterou muž nikdy plně nepochopí. I když ta bolest byla krásná, neboť z ní vzešel človíček, kterého jistě milujete, stále je to bolest.
Je logické, že má manžel chuť na milování. Je to pro něj dlouhá doba, zvláště, když víme, že skrze penis cítí lásku ženy.

Jak si užívat sex po porodu:

 1. Popovídejte si o tvých obavách a pocitech. Musíte komunikovat. I když ho ještě dnes odmítneš, on musí vědět, proč. Musí vědět, že to není kvůli němu, že on nemůže za to, že nemáš ještě chuť na milování.
 2. Pokud jsi připravená na milování (nejdi proti sobě), pak začněte velmi pomalu, rychlovky nejsou vítány. Je na místě dlouhá předehra. Dotýkejte se svých těl, mazlete se, líbejte, říkejte si krásná slova, objímejte se. Buďte intimní.
 3. Nemysli na obavy, vnímej doteky. Jestliže je ti mužův dotek nepříjemný, pak ho usměrni. Řekni mu, po čem toužíš. Když se neozveš, pak se stáhneš a budeš se milování vyhýbat.
 4. Mějte u sebe lubrikační gel (bez vůně, na vodní bázi) Může se stát, že nemusíš být plně vlhká i díky kojení. Použijte jej, nic na to není.
 5. Manžel by měl postupovat jako u prvního sexuálního aktu.
 6. Neboj se kdykoli milování přerušit. Když přijdou jakékoli nepříjemné emoce, pak zanechejte sexu. Netlačte na pilu, vymstí se vám to. Je více způsobů, jak se uspokojit. Zvláště jeho. Zkuste to příště.
 7. Zvolte si správnou sexuální polohu. Nejlépe na koníčka, kdy jsi nahoře a sama si řídíš rychlost a hloubku pronikání.
 8. Na konec, udělejte vše, aby ses co nejdříve vrátila do kondice a mohli jste si milování užívat. Hodně odpočívej. Když jde miminko spát, odpočívej také. Požádej partnera, aby ti pomohl. Posiluj pánevní dno, které posiluje také poševní svaly, zvýšíš si prožitek z milování.

Přeji krásné prožitky.

Proč nemám na sex chuť?

Důvodů je více:

 • Poporodní bolesti.
 • Vyčerpání.
 • Málo spánku a starost o miminko.
 • Snížená chuť na sex může být také díky hormonu – prolaktin-, který produkuje vaše tělo při kojení.
 • Další příčinou může být poporodní deprese.  Zbavit se ji můžete pomocí vaginálního mapování.
 • Negace k vlastnímu tělu. Porodem se tělo ženy mění a ona si může připadat ošklivá a nepřitažlivá. Jsou to přirozené pocity a úplně normální. Má je snad každá žena. Jen žena, partner to takto nevidí. On tě miluje a je na tebe hrdý. Naslouchej jeho slovům, když se mu svěříš se svými pocity. Dej tělu čas a ono se vrátí do normálu.