Umění vlastní intimity

Co je intimita?

Intimita je ochota a umění zpřístupnit partnerovi svůj vnitřní svět. Tento svět bychom ale měli nejprve poznat a otevřít sami v sobě.

Když se řekne intimita, mnoho lidí si okamžitě představí intimní orgány a sex.

Jenže intimita je něco hlubšího, něco jemnějšího, intimnějšího a výživnějšího. Intimita je něco, co vyživuje nás samotné a naší duši.

Ztráty…

Ještě stále je dnešní svět zaměřen na hlavu a logiku, na přemýšlení. Je to doba jangová, dynamická, která nás žene vpřed. Jakým směrem? Nemáte už dost toho věčného přemýšlení, analyzování, pojmenovávání a rozebírání? Nebolí vás z toho hlava? Ruku na srdce; kdy jste naposledy „vypnuly“ hlavu? Kdy jste naposledy cítili vnitřní klid bez myšlenek?

Víte, proč je sex tak vyhledávaný? Právě pro tu chvíli „ticha v hlavě“. V té kratičké chvíli orgasmu a pár sekund po něm. Kdy se všechny myšlenky vytratí, vnímáte jen své tělo a duši. Ta chvíle spojení s tělem, sám se sebou, se svou intimitou…, ta stojí za to, že jo. Je to chvíle krásy, štěstí, opojení a výživy.

Co tak tu kratičkou chvíli prodloužit a ještě prodloužit, tak dlouho, až ta chvíle štěstí trvá 24 h denně? Že je to nemožné? Není.

…a nálezy

Intimita jsme MY, je naší podstatou, jenž je nevinná a čistá jako dítě. Od zrození je naší přirozeností, je naší součástí. Jen jsme s ní ztratili kontakt. A i když v životě máme všeho dost, přesto přijde den, kdy se cítíme nenaplněni, osamoceni, prázdní, cítíme, že nám něco schází.

Ti odvážní „to něco“ začnou hledat.

V době zrození se intimita otevírá a my se o ní chceme samozřejmě dělit. Chceme sdílet intimitu s druhými lidmi, ale narážíme na nepochopení a nepřijetí. To samozřejmě vede k uzavření a popírání sebe sama. Potlačíme svou přirozenost. Okolí a světu pak ukážeme jen tu část sebe sama, která může být přijata. Jenže tím se oddělíme od života a přestáváme být šťastni.

Pak, když přijde ten den uvědomění si, že něco chybí i když máme všeho dost, začneme hledat a opět se otevírat vlastní intimitě. Odkládáme jednu masku za druhou a v tom pociťujeme svobodu a úlevu. Cítíme se volně. Přestáváme hrát hru druhých a začínáme být opět intimní a zranitelní.

Být intimní sám k sobě znamená otevřít svůj vnitřní svět i za cenu, že to bude bolet. Intimita vychází z absolutního odevzdání, jinak to nejde. Musíme jít za své hranice, které vytvořila mysl. Rozbít mysl na kusy, posbírat ji znovu, přimět ji, ať nám slouží, ale neovládá. Jen v plném uvolnění a odevzdání se vstupujeme do vlastní intimity. Během svého života i životů jiných se kterými jsem se setkala, jsme zjistila, že buď žijeme ve strachu nebo v lásce, nic jiného není.

Na počátku

Ti odvážní, kteří jdou hledat, možná zpočátku potřebují „učitele“. Ale nesmí na nich ulpět. Odvážný musí udělat ten krok sám, krok do hlubin oceánu, ve kterém se rozpustí a nechá se unášet životem, je zranitelným a zároveň silným.

Dobrý učitel ví, kdy je čas vyklidit pole a nechat „žáka“, aby měl možnost vše, co nabyl, uskutečnit ve svém životě.

Dnes je bohužel duchovní učení dobrým byznysem. Někteří průvodci si své ovečky pevně drží. Otevírají stále nějaká traumata a zranění, přesvědčují, že se musí ještě to a to léčit, a to jim zabezpečuje dobrý zdroj potravy… Bohužel ne každá ovečka si toho všimne, a tak ulpívá na učiteli, na duchovních směrech a učeních.

Uprostřed

Ten nejodvážnější se postaví na okraj skály pod kterou hučí oceán života. Udělá ten krok do prázdna, ví, že poletí a spadne do hlubin. Ví, že bolest ho bude provázet a špatně se bude dýchat. Ale jen chvíli. Přestane s oceánem bojovat, ve své zranitelnosti se poddá vlnám, které ho donesou na břeh. Není vyčerpaný, ba naopak, je plný síly, a tak se postaví a zhluboka nadechne. V tu chvíli pocítí sám sebe. Našel svou vlastní intimitu života.

Jakým darem oplývá ten nejodvážnější?

Darem, který má každý člověk ve svém srdci, své duši:

Důvěra

Konec ……. nikdy nic nekončí…….