Proč se uzemnit a techniky

Uzemnit se znamená „Stát pevně nohama na zemi.“

Mnozí lidé prožívají chaos, zmatek, neklid, napětí, disharmonii, strach, úzkost. Jedním z důvodů je právě to, že nejsou takzvaně uzemněni. Nejsou propojeni s Matkou Zemi a Životem.

Mnoho lidí žije ve fantazii, v minulosti či budoucnosti a utíká do svého vysněného světa, do virtuálního světa.

Uzemnění přináší člověku sílu, pocit stability, vnitřní klid a větší odolnost vůči stresovým situacím. Vnáší do našeho života harmonii a opětovné propojení s Matkou Zemi, která nás vyživuje a posiluje ve fyzickém světě.

„Stát pevně nohama na zemi“ je pro dnešní život velmi důležité. Udržujeme si zdravý selský rozum, dokážeme řešit věci s nadhledem, překonávat životní překážky v pohodě a s jasnou hlavou, vidíme následky svého jednání i jednání druhých.

Pokud nestojíme pevně na zemi, pak jsme lehce ovladatelní a necháme se zatáhnout do situací, které ani nechceme, vyhýbáme se řešení svých „problémů“, žijeme životy jiných lidí a nejednáme sami za sebe.

Je nejvyšší čas, postavit sami sebe na zem.

Nejde o to uzemnit jen tělo, ale také mysl a k tomu nám pomáhají meditace, které nás propojí s vlastním vědomím, s Já. Klidná mysl přináší jednotu, ve které používáme právě selský rozum, jsme v přítomném okamžiku a prožíváme život s lehkostí.

Pár jednoduchých uzemňujících technik

Tyto techniky si můžete cvičit doma, ale lepší je venku, v přírodě, na hlíně, jste přímo spojeni s Matičkou Zemi. Budete k tomu potřebovat víru a představivost. Jsou to krásné techniky, u kterých můžete plakat s pocitem štěstí. Jestliže se vám nepodaří procítit spojení napoprvé, nezoufejte, opakujte, jednou se to podaří. Vždy na konci poděkujte. Matička Země je plná života a vyživuje nás, přináší radost i spásu, zaslouží si naše „DĚKUJI.“

1)  Uzemnění skrze kořenovou čakru

Kořenová čakra se nachází v místě perinea (místo mezi konečníkem a pohlavními orgány, také mohu říci v oblasti kostrče). Postavte se mírně rozkročmo a představte si, že vám z perinea vychází červená (barva kořenové čakry) spirála až k zemi. Nyní požádejte Matku Zemi, zda se s ní můžete propojit a vstoupit skrze spirálu až do jádra Země. Jestliže vám duše Matky Země odpoví můžete cítit teplo na srdci i těle nebo jemné chvění. Pak pokračujte spirálou do jádra planety, vnikejte do jádra pomalu a při tom vnímejte své pocity. Můžete mít pocity, které již znáte, když jste byli propojeni pupeční šňůrou v matčině lůnu. Po celou dobu vnímejte své pocity, buďte spojeni tak dlouho, jak chcete.

2)  Uzemnění skrze chodidla

Postavte se, trošku nohy od sebe, uvědomte si svá celá chodidla. Uvědomte si, jak se dotýkají země (když jste doma, pokuste si představit, že na podlaze máte zem, hlínu), klidně si několikrát nohu zvedněte a nechte došlápnout na zem, pak druhou nohu. Přivede vás to více do přítomnosti. Požádejte Matičku Zemi, zda se můžete s ní spojit a uzemnit se. Když vám odpoví (jako v prvním spojení), pak si představte, jak se chodidla boří do hlíny až po kotníky (jste-li venku, můžete chodidla zabořit přímo do hlíny, pokud to jde). Nyní z chodidel rostou silné kořeny hlouběji a hlouběji až k jádru planety. Tyto kořeny vás vyživují stabilitou, jsou vám oporou, dávají sílu a ochranu v tomto fyzickém světě. Vnímejte všechny své pocity v chodidlech i na těle. Užívejte si této síly, jak dlouho chcete. Nezapomeňte poděkovat Matičce Zemi.

Toto spojení chodidel ze zemí, můžete vnímat na každém vašem kroku, který uděláte. Stačí být jen vědomý.

3)  Uzemnění skrze celé tělo

Lehněte si na zem, nejlepší je to venku, lehnout si do trávy a nechte se pohltit Zemí. Nezapomeňte požádat a poděkovat, tak jako je psáno výše.

4)  Uzemnění skrze stromy

Vždy, když půjdete na procházku najděte si silný statný strom. Přistupte k němu a požádejte jeho ducha o svolení, zda se skrze něj můžete uzemnit a dobít energii. Obejměte jeho kmen a splyňte s celým stromem. Když jej požádáte rád vám dá kousek své síly a energii přírody, která je součástí matičky Země. Poděkujte.

5)  Uzemnění skrze doteky

Nesmím opomenout doteky, které tak miluji. Fyzický kontakt s láskou dávaný, ať je od nás samotných nebo od partnera, dětí či masérky (najděte si takovou, která pracuje s energii) nás propojuje s vlastním tělem. Díky láskyplným dotekům, které odstraňují bloky v těle, jenž brání toku energie, se otvíráme vnímání sebe sama na všech úrovních – fyzické, emocionální, duševní, mentální.  To nám pomáhá ve spojení se zemskou energií a uzemnění. Uvědomujeme si, jak moc potřebujeme „stát pevně nohama na zemi.“

Uzemňovacích technik je mnoho, skrze barvy, látky, dech, fyzickou práci, cvičení, bytí tady a teď, a to si můžete také vytvořit své vlastní.

Pokud nemáte klidnou mysl, stále někde poletujete nebo se vyhýbáte bytí, nemáte rádi své tělo, nepečujete o sebe, pak byste měli začít s technikami uzemnění, které vás přivedou ZDE. Jste na zemi, a tak žijte pozemský život tady a teď v klidu a míru. Matička Země čeká, až si vzpomeneš a vezmeš si její vyživující energii a bezpodmínečnou lásku, kterou oplývá. Bude se vám lépe žít.