Jaké je tajemství vášně

„Slunce jasné, Otče našich dní, prosviť naše těla teplem, vejdi do srdcí a pomoz nám, aby vášeň nikdy nevyhasla. S vášní, kterou prohříváš plodící Matku Zemi, s vášní, kterou vycházíš i zapadáš tu nám zasej hluboko do nitra, neboť naše srdce potřebuje oheň vášně, aby rozproudilo krev v žilách a život lidských bytostí oplýval láskou a vášní, kterou všem živým bytostem i tobě vrátí.“

Časté otázky: „V čem spočívá tajemství štěstí? Co mám dělat, aby se moje sny staly skutečností? Jakou schopnost mám rozvíjet a na co se mám soustředit, aby pěkné věci zakotvili v mém životě?“

Jen jedna odpověď: „Žít vášnivě, do všeho dát vášeň.“ 

Možná si teď říkáte, co s tím má vášeň. Vášeň patří do sexu, co má společného s přáním a sny a mými schopnostmi? Má společného vše.

Vášeň je víc než jen fyzická přitažlivost.

Vášeň je Život, je vnitřní silou. Vášeň je mocná, laskavá a milující vnitřní energie v každém z nás.
Když energii vášně pustíme do svého života, přinese každému okamžiku, každému zážitku a každému setkání krásu a nasytí jej vitalitou a zvláštním kouzlem.

Mnoho lidí omezuje vášeň pouze na ten krátký okamžik okouzlení a rozkoše. Musíme pochopit, že vášeň se od rozkoše liší.

Rozkoš

Rozkoš cítíme, aniž bychom zapojovali city, emoce a pocit vášně v srdci. Rozkoš je hra fyzického těla a nervové soustavy. Je to přirozená reakce organismu na nějaký podnět a jako taková je vyvolána rychle a snadno.

Vášeň

Nejde jí utlumit nebo vyvolat jako pocit, nevzniká rychle a snadno, je to složitější proces. Opravdová vášeň není ohraničena tělesnými touhami a není závislá na pocitu v nějaké části těla. Vášeň se nachází hluboko v srdci, v lidském nitru, je neviditelná, je tam, kde se rodí veškerý cit. Jen láska může probudit vášeň a postupně jí dává více síly.

Láska

Láska není závislá na fyzickém těle, na smyslech, vjemech, vědomím vlastního Já, není závislá ani na momentální náladě ani na tom, jak dnes partner vypadá, jestli se shodujete na názorech, není ovlivněna povinnostmi – kdo půjde vynést koš.
Láska je klíčem k zásobárně vášně a vstupuje jen tam, kde jsou ochotni obětovat se pro druhého a dovolí jeho lásce, aby pronikla hluboko do našeho srdce. Lásku a vášeň cítíme.

K tomu abychom vášnivě milovali a žili potřebujeme velkou odvahu. Najít v sobě vášeň, vyjádřit jí a sdílet je neocenitelným darem pro sama sebe, ostatní a celý svět.

Vášeň, která překročí rámec fyzické rozkoše přichází tehdy, kdy se smyslem celého našeho bytí stává vášnivé zaujetí pro někoho jiného.

Naše srdce vášnivě touží po jeho srdci.

Naše mysl vášnivě touží po jeho mysli.

Naše duše vášnivě tuží po jeho duši.

Vášeň není vlastnost

Vášeň je naší součástí, a to, jestli jí využíváme, rozvíjíme nebo potlačíme je znakem toho, jak žijeme. Každý nový začátek, každá změna, každá vnitřní proměna je poháněna motorem jménem Vášeň, uhání vpřed ke svobodě, štěstí a pravdě.

Do všeho, co děláte dejte vášeň, pokud tam není nedělejte to. Vášeň je mocný nástroj, který vám splní všechny sny. Vášeň vám dovolí pokračovat i když vás ostatní budou vracet vzad a pomůže vám najít vytouženého partnera i práci. Dovede vás do hloubi vašeho srdce.

„Ta je temperamentní, ta je vášnivá, ten má charizma“ – to není výsada jen některých lidí, je to výsada všech živých bytostí. Být vášnivý je stejně přirozené tak jako dýchat či jíst.

Vášeň bydlí v srdci

Vášeň není myšlenka, je to cit. Není to postoj, ale způsob bytí. Není inteligencí, vzděláním ani chytrostí. Vášeň je naše opravdové SRDCE.

Nemyslím tím srdce, jako orgán v našem těle, ale SRDCE, které je projevem ducha. SRDCE, které otevíráme a cítíme, když chceme prožívat emoce a být naplněni citem. To SRDCE, které nám ukazuje, KÝM OPRAVDU JSME.

Většinou od mala nás učí srdce uzavírat, naše společnost je více zaměřena na materiální věci. Málo kdo pečuje o své srdce, málokterý rodič pečuje o srdce dítěte. Pak, život se nám sice může zdát pohodlný a přijatelný, ale když se upřímně zamyslíme, pak zjistíme, že není vášnivý.
Když zjistíme, že naše SRDCE je vyprahlé, mnohdy nevíme, jak je oživit. Až jsme vyprahlí, pak jdeme hledat.

Citová rovnováha se neučí, vytváří se.

Myslíme si (a není divu, jsme tak naučeni) že mít co největší vzdělání a chytrost přináší inteligenci. Myslíme si, že čím více má člověk titulů, tím je moudřejší a oplývá inteligencí. Pro skutečný život potřebujeme jinou inteligenci a moudrost. Znám mnoho lidí, kteří jsou moudřejší než pan či paní se zkratkami před a za jménem. Myslíme si, že velké přemýšlení sám nad sebou nám přinese úspěch. Myslíme si, že čím budeme chytřejší tím budeme šťastnější. Opak bývá pravdou.

Jsme chytřejší, známe mnoho věcí, ale jsme vyprahlí, smutní, osamoceni, bez lásky, vášně a skutečného prožívání života. Stáváme se chladnými a nepřístupnými.

Nemám vůbec nic proti vzdělání, to je potřebné. Jen chci říci to, že pokud se stane cílem vzdělání, můžeme zapomenout na vášeň života. Mysl je velmi potřebný nástroj, díky kterému se vášeň odráží v kreativitě, tvořivosti a schopnosti komunikovat.
Příklad: mě jako ženu nejvíce zajímá obor – vztahy. My ženy stále řešíme a chceme vylepšovat vztahy. Pokud se budu vzdělávat v tomto oboru intelektem, většinou budu chladně, bez srdce, napomínat partnera, co vše dělá špatně, co by měl udělat, jak by se měl chovat, jak mluvit….

„Málo se mě dotýkáš, takto mě nikdy neuspokojíš, nauč se něco o sexu, neumíš to, atd.“

Když se budu vzdělávat a nezapomenu na vášeň, budu vše dělat s láskou. Pak mé odpovědi budou jiné.

Miláčku, jsi úžasný muž, mám tě ráda a chci tě požádat, jestli bys mě namasíroval, mám ráda tvé doteky a dělají mi dobře. Tak naplníš můj pohár lásky.“

„Zlato, četla jsem zajímavý článek, jak si okořenit milování. Máš ho rád viď (úsměv na muže). Máš chvíli čas, přečteme si jej společně a můžeme vyzkoušet nějaké návody, co říkáš?“

Cítíte v těchto slovech rozdíl?

V prvních je rozum a strach v druhých je rozum a vášeň.

Ze strachu otevřít se tomu, co opravdu cítíme se často ukryjeme za vědomosti, ale tím se ochuzujeme o radost a potěšení z vlastního bytí.

Vejděte do svého středu, mluvte se svým srdcem, přijměte své pocity, vylečte strachy a pusťte vášeň ven.

Hledejte lidi, kteří mají srdce otevřené, z něhož vášeň září. Když jste s člověkem, který má „srdce na dlani“ je jednodušší vyslovit vlastní pocity. Je mnoho lidí, kteří budou velmi rádi s vámi tančit v magické říši opravdového srdce.

“Nechte se unášet na vlně vášně, vždy, když jí ucítíte. Není to ztráta síly, ba naopak. Následovat vášeň, nechat se jí unášet, nám pomáhá vymanit se z moci vlastního omezení a splynout se silou, která je mocnější než vůle. Hlídejte si a dávejte pozor na to, kdy začnete vzdorovat a potlačovat vášeň, třeba v komunikaci nebo v intimním spojení, místo toho abyste jí následovali.”

Jak probudit svou vášeň.