Meridiány – co to je?

Meridiány nazýváme energetické dráhy,

které souvisí s našimi orgány a tedy i zdravím a celkovou vitalitou. Například meridián žlučníku se táhne od hlavy až k prstu na noze. Meridián srdce zase máme na ruce. A takto různě jsou rozmístěny po celém těle i další meridiány.masáž celého těla René

Zdraví orgánů

Když máme orgány zdravé, máme jejich energetické dráhy plně funkční. Když je nějaký orgán oslabený nebo nemocný, bude i dráha tohoto orgánu narušena a energie nebude volně proudit. Příklad – kašlete, špatně se vám dýchá, ale plíce vás nebolí. Může vás bolet jen ruka v určitém místě. To proto, že na ruce se nachází meridián plic. Energie plic je oslabena. A vy to díky ruce včas poznáte. Pokud by problém přetrvával, budou postupně oslabovat i další orgány. Nedostatek energie plic postihne tlusté střevo. Následuje žaludek, slezina se slinivkou, srdce…… a je na problém zaděláno.

Disharmonie

meridiánová masáž

Oslabený orgán vyvolává v těle disharmonii a pokud s tím nic neuděláme a nenavrátíme včas orgánu sílu, přijde nemoc. Nejdříve lehká jako varování a pokud neuposlechneme, dojde k závažnějším problémům.

Co s tím?

Meridiánová masáž  pomáhá udržovat pravidelný tok energie v celém těle. Tím, že se masírují postupně všechny meridiány, posilujeme a harmonizujeme vnitřní orgány. Ty pak pracují, jak mají.

Když se meridiánová masáž provádí správně a pravidelně, můžeme se vyhnout mnoha zdravotním problémům (studené ruce a nohy, bolesti hlavy, břicha, nohou, menstruační bolesti atd. atd.…).
Meridiánová masáž také velmi dobře poslouží jako diagnostická metoda k včasnému rozpoznání mnoha možných zdravotních problému v budoucnu – právě díky bolestivým signálům na orgánových dráhách.
Nemusíte být zrovna odborník, profesionální masér, a přitom se můžete základní meridiánovou masáž velmi dobře a jednoduše naučit a praktikovat ji tak ve svém životě i životě svých blízkých, rodině. Nebo se může stát základním kamenem ve vaší další odborné praxi maséra či masérky, protože až pochopíte její logiku, tak si ji zcela určitě zamilujete.