Jen záda nebo masáž celého těla?

Ajurvédská masáž

Jsem pro masáž celého těla – proč ?

Jako dlouholetá masérka se těžko smiřuji s tím, že jsou na světě „dokonalejší“ maséři, kteří ji zvládnou za 30 minut, když já v tomto čase nestihnu ani nohy. Ano, požadovaná cena pak odpovídá nasazenému času, ale to je asi vše. Je to vlastně jen o penězích, protože o jakémkoliv účinku na tělo lze jen velmi silně pochybovat. Možná má klient jen dobrý pocit, že „něco“ pro své tělo přeci jen udělal. Jenže zde nejde o „uplácení“ někoho, kdo nám pak řekne, že jsme OK. Podvádíme sami sebe, své tělo.

Uvědomujeme si vůbec, co dělá tělo pro nás a co my pro něj?

masáž celého těla

 Staráme se o něj dostatečně?
Zřejmě mi dáte za pravdu, že pořád máme co dohánět a vždy to může být o něco víc než doposud. Tak málo času máme na sebe a své tělo! Jen od něj požadujeme stále větší a větší výkony, více a více jej drancujeme. A když tělo zlobí – protestuje, nedbáme varování, „zatneme zuby“ a přetěžujeme jej dál.

 Ale jak dlouho to vydrží?

 Smutné je to, že spousta z nás považuje masáže jen za léčebnou proceduru –  tu mě to bolí, tam zas píchá, tam mi to spravte a já zas půjdu makat nebo dělat vrcholový sport, abych si mohl sáhnout na dno svých sil. To by přece měl poznat každý, kde má své dno. Houby s octem! Takové bláboly můžou prosazovat jen ti, kteří si neváží svého zdraví. Pro ně mám jiné heslo a velmi reálné: „sportem k trvalé invaliditě“, zvláště pak vrcholovým sportem.

 Bohužel zapomínáme právě na preventivní charakter masáže.

A chceme-li mít zdravé celé tělo, logicky vyplývá, že nejvhodnější je masáž celého těla. Těžko bychom si představili, že masírováním zad udržíme celé tělo zdravé. Nemáte nohy, ruce, hlavu? A jiné části těla? Uši? Tak proto! smileys-cz-17

Co se vlastně děje při masáži?

Jde o velmi důležité procesy.

 Lokální působení na kůži, svaly, šlachy pročišťuje a uvolňuje krevní a lymfatické řečiště, potní a mazové žlázy a celkově stimuluje nervový systém. Zlepšený průtok krve napomáhá lepšímu zásobování těla kyslíkem, zvláště pak srdce, ledvin a jiných orgánů. Upravuje se termoregulace v těle a dostatečně prokrvené končetiny nejen že nebudou studené, ale budete mít i dobře vyživované chrupavky a kosti, kůže bude pružná a zdravá.
Tlak na konkrétním místě na těle navíc způsobuje vzdálenou reakci, tzv. reflexi. Reflexní masáž zón, akupresura nebo také akupunktura, jde-li o body, patří mezi důležitou součást masáže, má-li být kvalitní. A energetický a duševní význam láskyplného doteku na tělo? Když masáž dovede rozpustit bloky a srůsty v tkáni, dovede rozpustit i bloky na duši.

 Budete posíleni nejen na těle, ale také a hlavně na duši a vaše tělíčko pak bude připraveno zvládat daleko snadněji nástrahy každodenního života.

Celkovou masáž doporučujeme 1 za měsíc a alespoň 3 hodiny po jídle.